מדריך נדל

מגרשים למכירה

בישראל ישנם מגרשים למכירה רבים הנמצאים תחת בעלויות שונות ובגדלים שונים.

מגרשים למכירה – עסקה משתלמת?

קרקע המוגדרת כמגרש למכירה היא קרקע שכבר עברה את תהליך ההפשרה או נמצאת בעיצומו, ומיועדת לבניית מבנים שונים בהתאם לתוכניות המתאר. בשל מחירי הדירות המאמירים במדינת ישראל, רכישת מגרש לצרכי בנייה היא עסקה משתלמת ביותר, בין לצורך השקעה ארוכת טווח ובין לבניית בית פרטי. המגרשים יכולים לשמש במקרים רבים גם לצורך בניית מבנים מסחריים, כגון מרכזי קניות המניבים הכנסות גבוהות במיוחד מהשכרת חנויות, בנייני משרדים ועוד. טרם רכישת מגרש מומלץ מאוד לבדוק את אפשרויות הבנייה על המגרש המדובר, בכדי שניתן יהיה לממש את מטרותיכם בצורה מיטבית.

אילו סוגי מגרשים למכירה ישנם בישראל

בישראל ישנם סוגים רבים של מגרשים למכירה, החל ממגרשים המיועדים לבניית בתים פרטיים ועד בנייה רוויה. כמו כן ישנם מגרשים אשר ייעודם הוא למטרות עסקיות בלבד, כגון בנייני משרדים, אזורי תעשייה, מרכזי קניות ועוד. לכן יש לוודא את הסטטוס המשפטי של מגרשים אלה ולבחון את פוטנציאל ההשבחה של כל מגרש לגופו.

היכן ניתן לאתר מגרשים למכירה

ניתן לאתר מגרשים למכירה באמצעות מספר אפשרויות:

רשת האינטרנט

כפי שידוע לכולנו, ברחבי רשת האינטרנט ניתן למצוא כמעט הכל. המידע הנמצא ברשת על מגרשים הוא עשיר ומגוון, כאשר המציעים הינם גורמים רבים, החל מאנשים פרטיים ועד חברות גדולות. אחד היתרונות בכלי החיפוש באינטרנט הוא יכולת המיון בהתאם לצרכים הספציפיים של המחפש ועל פי פרמטרים כגון מחיר, גודל, אזור מבוקש ועוד.

עיתונות

במבחר העיתונים המופצים ברחבי ישראל, מתפרסמים לפחות פעם בשבוע מודעות תחת קטגוריית מגרשים למכירה. הצעות אלה מגיעות ממקורות שונים, כגון כונס נכסים, אנשי עסקים ועוד. היתרונות בעיתון המודפס הוא נוחות הקריאה והיכולת לשמור תמיד מתחת ליד את ההצעות הטובות ביותר ולחזור אליהן בכל עת.

חברות תיווך

אצל רוב חברות התיווך בישראל ניתן לברר אודות מגרשים איכותיים ועם סטטוס משפטי ידוע. תפקידו של המתווך הוא לסייע לקונים ולמוכרים בביצוע העסקה ולגרום לכך שמקסימום מידע ושקיפות תהיינה לכל אורך התהליך. כמובן שלאחר ביצוע העסקה עם בעל המגרש אל לנו לשכוח את שכר הטרחה שנצטרך לשלם למתווך.

קיראו גם על: קרקעות למכירה.

מגרשים למכירה – מהם הנתונים החשובים לבדיקה?

יש מגוון רחב מאוד של מגרשים למכירה ובטווח גדול של מחירים. ברוב המקרים תוכלו למצוא את מבוקשכם, אולם חשוב לבדוק מספר נתונים לפני הרכישה:

  • מהי העלות הכוללת של המגרש.
  • העלויות הנוספות הכרוכות בבניית בית פרטי, כגון חיבור לתשתיות חשמל, מים, ביוב.
  • היטלים שיושתו עליכם לצורך סלילת כביש ומדרכה הסמוכים לביתכם, לפי החלק היחסי אותו תופס ביתכם.
  • מהו אחוז ההפקעה מתוך השטח שלכם לצורך בנייה ציבורית.
  • חשוב לשים לב כי לא כל מגרש המוצע למכירה הוא עם זכויות לבנייה מיידית, אלא ייתכן ויעבור זמן עד להפשרתו מקרקע חקלאית עד לשטח אשר ניתן לבנות עליו.

כיום מוצעים מגרשים למכירה בשטח הנע בדרך כלל בין 250 מ”ר לחצי דונם. ישנם מגרשים גדולים יותר בשטחים של עד 7 דונם ולעתים אף יותר, המיועדים ליזמים או קבלנים לצורך בנייה רוויה או בנייה מסחרית.

כיום הביקוש לקרקעות גבוה מאוד בכל רחבי ישראל, לכן ניתן לראות האצת שינוי ייעוד של קרקעות חקלאיות רבות לבנייה.

אם גם אתה רוצה לשדרג את איכות החיים שלך, אתה מוזמן להזין כאן את פרטיך, לצורך קבלת פרטים אודות המגרשים האטרקטיביים ביותר בישראל. השירות הינו ללא תשלום וללא כל התחייבות מצידך.