מדריך נדל

חישוב משכנתא

אחד החלקים החשובים בתכנון רכישת דירה הוא חישוב משכנתא, כלומר הערכת ההחזר החודשי של המשכנתא שלנו בצורה הטובה ביותר.

מהו חישוב משכנתא?

חלק מתכנון החיים הכלכליים של כל משפחה הוא חיים בשלום לצד החזרי המשכנתא הנפרשים לאורך שנים ארוכות, ולכן קיימת חשיבות רבה לחלק אותה תופסת המשכנתא מכלל ההוצאה המשפחתית. לצורך חישוב החזר משכנתא אנו נדרשים לדעת שלושה נתונים בסיסיים: סכום המשכנתא, ריבית המשכנתא ותקופת ההלוואה בשנים. את הנתונים הללו נוכל להזין למחשבון משכנתא ולדעת בצורה הקרובה ביותר למציאות את ההחזרים הצפויים בשנים הבאות.

כיצד מבוצע חישוב משכנתא?

מחשבון משכנתא החכם של מדריך הנדל"ן מחשב את תשלומי המשכנתא החודשיים באמצעות נוסחת לוח הסילוקין של שפיצר, אשר בו משתמשים מרבית הבנקים ומוסדות האשראי לצורך מתן הלוואות. יש לשים לב כי יש באפשרותנו להפחית את החזרי המשכנתא על ידי שילוב מספר מסלולים בהלוואה, פעולה היוצרת משכנתא אופטימלית. אולם בכדי לדעת בצורה המהירה ביותר כמה אנו נצטרך לשלם לבנק מידי חודש, ניתן להשתמש במחשבון משכנתא ולדעת את התוצאה ברגע קל.
דבר נוסף, יש לקחת בחשבון הוצאות נוספות הכרוכות בנטילת משכנתא, כגון פתיחת תיק בבנק, עמלות שונות, ביטוח משכנתא וכדומה, המייקרות מעט את עלות המשכנתא כולה. עם זאת נציין כי התשלומים לבנק וגובה ההחזר החודשי נתון למיקוח ולמשא ומתן מול הבנקים.
חישוב משכנתא – ערובה לחיים בשלום לצד המשכנתא

תכנון נכון של החזרי המשכנתא

יש לשים לב כי חישוב החזר משכנתא בשלב התכנון המוקדם של המשכנתא וטרם רכישת הנכס הינו חשוב מאין כמוהו, כיוון שבאמצעותו ניתן לדעת כיצד להתארגן מבחינה תקציבית לאורך שנים ואף עשרות שנים קדימה. חישוב משכנתא מוקדם מאפשר לדעת מהו החלק היחסי שתופסים ההחזרים החודשיים מכלל ההכנסות שלנו, דבר הנותן לנו יכולת לבחון את אורח החיים שנסגל לעצמנו במסגרת כלכלית נתונה וידועה מראש, ללא הפתעות.

חישוב משכנתא ככלי לניתוח סיכונים

כאמור, תכנון מראש של תקציב ההוצאות וההכנסות הצפויות מונע מצב של גירעונות כספיים בעתיד. בשלב זה, טרם לקיחת המשכנתא, ניתן לבחון את הסיכונים הצפויים ברכישת הנכס כתלות במשכנתא שניקח. לדוגמא, אם אנו מעוניינים לקחת משכנתא שלא תעלה על 20% מגובה ההכנסה שלנו, נוכל לשנות את הפרמטר של תקופת ההלוואה בשנים במחשבון המשכנתא וכך להעלות או להוריד את החזרי המשכנתא.

מהי הדרך המומלצת ללקיחת משכנתא

לקיחת משכנתא היא החלטה חשובה שתשפיע עליכם ועל משפחתכם במשך שנים ארוכות, ולכן מומלץ לקבל את כל המידע לפני קבלת החלטה זו. במידה ואתם מעוניינים לקחת משכנתא בקרוב, אנו ממליצים להיעזר ביועץ משכנתא אשר יבצע עבורכם חישוב החזר משכנתא בצורה מדויקת ויפחית למינימום את ההחזרים החודשיים. במסגרת תהליך הייעוץ, איש המקצוע יחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ולעתים אף יותר ממאה אלף ₪ מהיקף החוב שלכם לבנק. אל תהססו להיעזר בשירות של מדריך הנדל"ן המאפשר לכם לקבל ייעוץ טלפוני והצעות מחיר לייעוץ משכנתא מאנשי המקצוע הטובים ביותר. השאר את פרטיך מטה ויועצי המשכנתא הטובים ביותר יחזרו אליך עם כל המידע בנושא משכנתא בהקדם האפשרי. השירות הינו חינם לחלוטין וללא כל התחייבות מצדכם!