מדריך נדל

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא כולל בעצם שני סוגי ביטוח: הביטוח הראשון הוא ביטוח חיים, שהוא בעצם הביטוח החשוב יותר לבנק, והביטוח השני הוא ביטוח דירה.

מה כולל ביטוח משכנתא?

מבוטחים רבים טועים בעת ביצוע הביטוחים שלהם ופשוט חותמים על הביטוחים שמציע הבנק שלהם “על עיוור”, בלי אפילו לדעת על מה הם חותמים. לעיתים קרובות טעויות אלה מתבטאות בלקיחת ביטוח משכנתא כפול ומיותר, או יותר גרוע, בביטוח משכנתא הלוקה בחוסר כיסוי מספק. צוות מדריך הנדל"ן מרכז לפניכם את העקרונות החשובים ביותר בעת ביצוע ביטוח משכנתא על מרכיביו השונים.

מה צריך לדעת כשלוקחים ביטוח חיים

בעת לקיחת משכנתא, הבנק מחייב אותנו לבצע ביטוח חיים. במידה ויש שני לווים, שניהם צריכים לבצע ביטוח חיים. ביטוח חיים צריך לכסות את גובה ההלוואה שלקחנו, כלומר אם לקחנו 500,000 ₪ משכנתא, הביטוח צריך לכסות סכום בגובה 500,000 ₪. סכום הביטוח צריך לרדת עם הזמן בהתאם ליתרת החוב שלנו בבנק. לצורך ההמחשה, לאחר עשר שנים מיום לקיחת המשכנתא עלות הביטוח לא צריכה לכסות 500,000 ₪ משכנתא אלא רק את הסכום אליו הגענו לאחר פירעון חלק מהחוב.

מהם הכיסויים הנדרשים בביטוח נכס

כשאנו לוקחים משכנתא עבור דירה, הבנק דורש ביטוח נכס עבור המבנה בלבד, כלומר עבור הקירות, הגג, הרצפה וכדומה, והוא חייב לכלול כיסוי בגין רעידת אדמה. בביטוח נכס אנו ממליצים לבצע איחוד בין ביטוחי המבנה הקיימים אצלכם כיום, כיוון שבביטוח נכס אין תשלום כפול במידה ויהיה נזק, ולכן מיותר לשלם פעמיים עבור ביטוח זה. וזאת להבדיל מביטוח חיים, שבו יש כפל ביטוחי.

כיסויים נוספים שמומלץ להוסיף לביטוח הנכס הם: ביטוח צד ג’ שמכסה פגיעה בדירת השכנים או בבניין עצמו עקב אירוע העלול להתרחש בדירה, כגון שריפה שפרצה בדירה וזו גרמה לשריפה גם בדירת השכנים או בבניין. כמו כן כיסוי שלרוב נכלל  בביטוח צד ג’ הוא מקרה של פגיעת מבקר או עובד בדירה כגון מטפלת, מנקה וכדומה. זהו כיסוי חשוב מאוד וכדאי שיהיה אותו, בפרט אם אתם מעסיקים עובד בדירה. ביטוח חשוב נוסף הוא ביטוח התכולה אשר אינו נכלל במסגרת ביטוח משכנתא רגיל, וכדאי לאחד אותו עם ביטוח משכנתא על מנת שייתן שקט נפשי במקרים כגון פריצה לדירה, גניבה או שריפה.

יש לשים לב כי ביטוח צד ג’ וביטוח תכולה לא ניתן לעשות בבנק למשכנתאות ולכן יש לערוך ביטוחים אלה דרך חברת ביטוח או סוכנות ביטוח חיצונית לבנק.

האם כדאי לאחד ביטוחים?

לקיחת משכנתא היא גם המועד הטוב ביותר לעשות סדר בביטוחים שיש לנו. זה הזמן לבדוק מהם הביטוחים שיש לנו בעבודה, אצל סוכנויות פרטיות, ביטוח סיעודי (המומלץ מאוד לבדיקה בגילאים צעירים) וביטוחים נוספים במידה וישנם, כמה אנו משלמים עבור ביטוחים אלה, איזה פוליסה מכסה אובדן כושר עבודה ומה בדיוק היא מכסה. לאחר שערכנו רשימה של כל הביטוחים שלנו וסכום הפרמיה אותה אנו משלמים בכל חודש, יש לבדוק היכן ניתן לחסוך מבלי לפגוע בכיסויים השונים שמספקים הביטוחים. חיסכון של 100 ₪ בחודש הוא 1,200 ₪ בשנה, 12,000 ₪ בעשר שנים, ואת החשבון לחיסכון עבור הסכומים השונים אתם יכולים לעשות הלאה. מומלץ מאוד לבצע סקר שוק על הביטוחים השונים ויותר חשוב יש לבדוק אילו בטוחים עדיין אין לכם ושאתם צופים שיהיו נחוצים לכם במהלך חייכם. המידע הזה שווה זהב עבורכם, כיוון שהוא בעצם הביטחון שלכם ושל משפחתכם.

ביטוח משכנתא בעל משמעות לטווח ארוך. מדריך הנדל"ן

מה הקשר בין ביטוח למשכנתא ומדוע צריך את זה עכשיו?

במהלך חיינו השוטפים אנו עסוקים בעיקר בעבודה, ילדים, סידורים וכו’ ולא נותנים מספיק תשומת לב לכסף שלנו. בואו נודה על האמת, לא כל כך מעניין אותנו ביום יום מה קורה עם התיק הביטוחי שלנו והפנסיה שלנו. לכן, מועד לקיחת המשכנתא הוא הזמן הטוב ביותר לעשות סדר בדברים החשובים האלו כיוון שהרי בלאו הכי אתם מתעניינים כרגע במשכנתא, ריביות ותמהיל משכנתא מומלץ, וכדאי מאוד לנצל את ההזדמנות ולערוך סדר כלכלי בבית. בדיוק כמו שחשוב מידי פעם לטלפן לנותני השירות שלנו כמו חברת הכבלים וספק האינטרנט ולעדכן את המסלול, כך הרבה יותר חשוב לקבל מידע בנושא הביטוחים שלנו, מה הם מכסים וכמה הם עולים לנו, ולעדכן במידת הצורך. נכון שצריך פתאום ללמוד תחום חדש ולקבל בו החלטות, אבל זה ישתלם לכם מאוד בעתיד. צריך להבין שעדכון חכם של הביטוח וקרן הפנסיה שלנו יועיל פי כמה מהורדת עשירית האחוז מריבית המשכנתא שלנו ולכן יש לתת חשיבות רבה למהלך זה.

את ביטוח החיים כדאי לעשות בנפרד ולא לשעבד ביטוחי חיים אחרים שיש לכם, כמו ביטוח מנהלים, ביטוח בעבודה וכדומה, כלומר ביטוח החיים של המשכנתא צריך להיות עצמאי ולא תלוי באף ביטוח אחר. בבואכם לערוך ביטוח חיים חדש למשכנתא או לעדכן ביטוח חיים קיים אנו ממליצים לדבר עם יועצים ממספר חברות ביטוח ולקבל את כל מידע הרלוונטי לגביכם. במידה ותרצו להתחיל לעשות סקר, אתם מוזמנים להזין את פרטיכם כאן למטה ולקבל מספר הצעות לביטוח חיים למשכנתא.

מכרז ביטוח משכנתא

לצערנו, במקרים רבים אנשים כלל לא מודעים לאפשרות שלהם לערוך ביטוח משכנתא מחברת ביטוח פרטית ולא דרך הבנק ממנו הם לקחו את המשכנתא. חברות הביטוח הפרטיות יציעו תנאי ביטוח טובים יותר מהבנק, זולים יותר ובעלי כיסוי רחב יותר. בדרך כלל אורך חיי המשכנתא הוא לפחות עשרים שנה, ולכן מדובר על חיסכון של אלפי שקלים בתשלומי הביטוח, ובמקרים של נזקים מסוימים הכיסוי של חברת ביטוח הפרטית יכסה במאות אלפי שקלים, דבר שהביטוח של הבנק לא יכסה כלל!

כאשר נבצע מכרז ביטוח משכנתא כפי שמופיע באתר מדריך הנדל"ן, אנו נוכל להשוות בקלות את אפשרויות הביטוח שלנו עם מספר חברות ביטוח וכך נוכל לאתר ביטוח משכנתא הטוב ביותר עבורנו. באמצעות כלי חינמי זה תוכלו לשוחח ללא כל התחייבות מצדכם עם יועצים מחברות ביטוח פרטיות ולאתר ביטוח משכנתא המתאים ביותר עבורכם.

אז במידה ואתם לוקחים משכנתא חדשה או מעוניינים להרחיב את הכיסוי של ביטוח משכנתא הקיים שלכם וגם להוזיל אותו:

  • אנו ממליצים לרשום בתיבה למטה את הפרטים שלכם על מנת שנציגים מחברות ביטוח משכנתא המובילות בישראל יחזרו אליכם עם הצעות אטרקטיביות.
  • השירות ניתן ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם.
  • פרטיכם נשמרים במערכת ועוברים רק לחברות הרלוונטיות.